بهترین هارد اینترنال بررسی مدل 7 هارد + قیمت مقداد آی تی

با این وجود ما قادر نیستیم بگوییم که کدام یک از این موارد بهتر است زیرا هرکدام از آن‌ها مزایا و معایبی دارند. به عبارتی می توان گفت کابل ها باعث پایین آمدن سرعت انتقال اطلاعات می شوند. این نوع از هاردهای اکسترنال به دلیل اندازه کوچکشان قابل حمل هستند و به هاردهای جیبی معروف شده اند. در سال 1986 اولین هاردهای اینترنال با این پورت به بازار عرضه شدند.

  • کارت SSD از طریق پورت PCIe به مادربورد متصل شده و با توجه به فناوری اتصال جدیدتر ، بیشترین سرعت دسترسی به اطلاعات را فراهم می گرداند .نقاط قوت حافظه های پرسرعت SSD در واقع جبران نقاط ضعف هارد دیسک HDD است .
  • دیسک‌های سخت اساساً با ذخیره سازی داده‌ها در صفحه‌های مغناطیسی و استفاده از هد خواندن یا نوشتن کار می‌کنند.
  • با این حال، بهینه‌سازی سیستم NAS که به‌صورت بومی در آن صورت گرفته است، این محصول را ارزشمندتر کرده است.
  • اگر دیتایی را ذخیره می‌کنید که به طور مرتب به آنها رجوع می‌کنیم، ظرفیت زیادی دارد و سرعت خیلی بالای آن برایمان مهم نیست، از هارد دیسک مغناطیسی یا HDD ها استفاده می‌کنیم.

بیایید اول توضیح مختصری درباره هر یک از انواع هاردها ارایه دهیم تا مقایسه و بررسی تفاوت انواع هارد آسان‌تر شود. برای تکمیل این مبحث پیشنهاد می‌کنم مقاله “مقایسه هارد درایوهای SSD و HDD” را مطالعه کنید. برای کار شخصی و ذخیره سازی، دو اینترفیس PATA یا IDE و SATA مناسب است.

بهترین هاردهای 1 ترابایتی لپ تاپ و کامپیوتر در سال 2021

وقتی پلیت با سرعت 5400 دور یا 7200 دور یا بالاتر (در هارد های انترپرایزی) شروع به چرخیدن می‌کند، طوفانی به وجود می‌آید که هوا به شدت می‌چرخد و صدایی که در این لحظه از هارد شنیده می‌شود به همین دلیل است. هارد درایو معمولا برای هر پلاتر یک هد دارد که هنگام Idle بودن روی پلاتر قرار می‌گیرد. کار چرخاندن دیسکِ گردان را موتور حرفه ای و با دوامی انجام می‌دهد.

ST12000NM001G Exos X16 12TB SATA3 Internal Hard Drive

بسیاری از افراد بین حافظه بافر و حافشه کش تفاوتی قائل نبوده و یا هر دوی آنها را یکی می‌دانند. در حالیکه حافطه کش برای افزایش سرعت و حافظه بافر برای هماهنگی سرعت بین قطعات سخت افزاری استفاده می‌شود. دسته‌بندی دیگری که برای هارد دیسک‌ها استفاده می‌شود به شکل زیر است.

انواع هاردها از لحاظ تکنولوژی

در ادامه با شما هستیم تا مفهوم هر یک از این اینترفیس های هارد درایو را توضیح دهیم و مزایا و معایب هر یک را برشماریم. مثلا هارد سیلیکون پاور می‌خرید، باز که می‌کنید داخل آن نوشته شده سامسونگ اما آدرس اصلی سایت آن سیگیت است. سیلیکون پاور هاردهایی است که سیگیت با تکنولوژی سامسونگ تولید می‌کند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار