شیر پروانه ای فلنجدار با گیربکس میراب BEF میراب | کسری ساران

شیر پروانه ای فلنجدار با گیربکس میراب BEF میراب | کسری ساران

این بوش ها یا باید در برابر مدیای مورد استفاده یا مهر و موم شوند تا رسانه های خورنده نتوانند با آنها تماس بگیرند. در دما های بالا تا 200 درجه سانتی گراد از سیلیکون در لاستیک شیر های پروانه ای استفاده می شود، امروزه کارخانه جات صنایع بهداشتی، غذایی و دارویی شیر های پروانه ای سیلیکونی مصرف می کنند. شیرهای پروانه ای طراحی بسیار ساده و اقتصادی ای دارند زیرا این شیر قطعات متحرک کمی دارد و در نتیجه سایش کمتری خواهد داشت.

  • باترفلای ولو یکی از پر کاربردترین شیرآلات صنعتی می باشد که به راحتی توسط اپراتور و یا عملگر با چرخش دیسک مسیر سیال عبوری را باز و بسته یا کنترل می کند.
  • با پیشرفت تکنولوژی و فرآیندهای ساخت و تولید، شیرهای پروانه‌ای در ابعاد کوچک‌تر نیز ساخته شدند.
  • دریچه‌های پروانه‌ای به طور کلی بهتر از بقیه مدل‌ها هستند زیرا طراحی و ساخت و نصب آن‌ها کم هزینه‌تر و وزن آن‌ها سبک‌تر است، بنابراین نیاز به پشتیبانی کمتری برای نصب دارند.
  • شیر هم مرکز (سنتریک) شافت و دیسک و بدنه در یک راستا قرار گرفته و شافت به صورت یه تیکه به دیسک متصل می باشد.
  • از جمله مهم ترین مزیت های حائز اهمیت شیر پروانه ای پلیمری، قیمت مناسب و مقرون به صرفه این محصول می باشد.

بعضی از این لاستیکها برای سیالات خاصی بکار برده می شوند مانند اسیدها، بازها و غیره که از انواع این پلیمرها می توان به EPDM, FPM, NBR, VITON, Buna-N, PTFE اشاره نمود. در مواقعی که نیازی به اوپراتور نباشد از شیر پروانه ای با عملگر برقی و پنوماتیک، که با توجه به فشار کاری و نوع سیال و سایز شیر عملگر مشخص می شود، استفاده نمود. این شیرآلات دارای عملگرهای مختلفی هستند که از جمله آنها می‌توان به عملگر دستی، خودکار و پنوماتیکی اشاره کرد. شما می‌توانید بر اساس نیاز خود هریک از این عملگرها را برای شیرآلات خریداری شده خود انتخاب کنید.

مطالب مهم جهت نصب شيرهای پروانه ای:

هنگام استفاده از شیر ویفری، از یک پیچ یا میله رزوه‌دار استفاده می‌شود که مستقیما از دو فلنج شیر عبور کرده و شیر را در جای خود ثابت نگاه می‌دارد. هدف استفاده از شیر پروانه ای ویفری، افزایش آب‌بندی جهت مقاومت در برابر اختلاف فشار دو سمت جریان سیال است. این نوع از شیر ها دارای مزایای بسیاری نسبت به شیر های دروازه ای، گلاب، پلاگ و توپی دارند به ویژه اینکه می توان از آنها برای سازه های بزرگ نیز استفاده کرد. مهمترین مزایای ان میتوان به صرفه جویی در وزن، فضا وهزینه اشاره کرد.

شیر پروانه ای انتهای خط (لاگ) میراب

این دستگاه ها امکان چرخش دقیق دیسک را در موقعیت های مختلف از کاملاً باز تا کاملا بسته فراهم می کنند. لاستیک شیر پروانه ای آب بند های استانداردی هستند که با مقاومت بالا از نشت سیال جلوگیری می کند، طراحی این لاستیک ها نیاز به مهارت و تخصص بالا دارد. با طراحی جمع و جور و ابعاد چهره به چهره کوچکتر، شیرهای پروانه ای ردپای نصب قابل توجهی کمتری دارند و صرفه جویی در هزینه های نصب کمتر از جمله هزینه نیروی کار، تجهیزات و پشتیبانی لوله ها را ارائه می دهند. با توجه به کاربرد، شیرهای پروانه ای مزایای قابل توجهی نسبت به انواع دیگر شیر دارند. در شیرهای لاگ که مانند شیرهای ویفری و لاگ ویفری، فاقد اتصال فلنجی هستند، تعداد سوراخ ها به 8 عدد افزایش یافته است و گاهی تا 20 عدد نیز در نمونه های بزرگتر آن خواهد رسید.

انواع شیر پروانه ای براساس نوع عملگر

شیرهای پروانه ای به دلیل هزینه ساخت کمتری که نسبت به سایر شیرهای صنعتی دارند، ترجیح داده میشوند. همچنین اگر قصد خرید شیر پروانه ای و یا استعلام قیمت شیر پروانه ای را دارید حتما با ما تماس بگیرید تا همکاران فنی به خوبی شما را راهنمایی کنند. تمامی این موارد در قیمت شیر پروانه ای مهم هستند و زمانی که قصد خرید انواع شیر پروانه ای را دارید باید به آنها توجه کنید. در خرید شیر پروانه ای حتما به تمامی این مزایا دقت کنید تا بهینه ترین انتخاب در زمینه شیر صنعتی را داشته باشید و از صرف هزینه های آتی جلوگیری کنید. شیرهای پروانه ای با جنس یو پی وی سی (UPVC) بسیار ارزانتر از سایر شیرها بوده و به آسانی نصب و آماده بهره برداری می شوند. از مزایای دیگر ولو پروانه ای UPVC گشتاور پایین جهت باز و بسته کردن آن هاست.