FBI به منتقدانی حمله می کند که به نقش خود در سیستم سانسور توییتر اعتراض می کنند – جاناتان تورلی


مشخص نیست چه چیزی وحشتناک تر است: نقش تهدیدآمیز اداره تحقیقات فدرال (FBI) در برنامه سانسور توییتر یا واکنش دروغین آن به افشای این نقش. این هفته شاهد یک بی،ه دیگر FBI بودیم که «اینجا چیزی برای دیدن نیست» برای انتشار فایل‌هایی که در آن توضیح می‌داد چگونه به طور فعال به دنبال سرکوب داستان هانتر بایدن قبل از انتخابات 2020 بود، میلیون‌ها دلار به توییتر داد و حتی طنز یا پست‌های کوچکی را هدف قرار داد. با دستورالعمل های آن مطابقت ندارد.

انتشارات آنچه را که برخی از ما مدت‌ها ادعا می‌کردیم، مستند می‌کند: سیستم سانسور توسط جانشین یا نیابت. اف بی آی تا حد زیادی شانه هایش را بالا انداخته و گفته است که در مورد بیش از 80 ماموری که روی سانسور پوسترها کار می کنند، از جمله بسیاری از شهروندان آمریکایی، چیزی نگران کننده نیست.

در آ،ین بی،ه، اف‌بی‌آی اعلام کرد که به توییتر دستور نداده تا هنگام پرچم‌گذاری حساب‌ها برای سانسور، اقدام خاصی انجام دهد:

ما آن را ارائه می‌دهیم تا بتوانند طبق شرایط خدمات خود هر اقدامی را که من، می‌دانند برای محافظت از پلتفرم خود و محافظت از مشتریان خود انجام دهند، اما ما هرگز به آنها دستور نمی‌دهیم یا از آنها نمی‌خواهیم که اقدامی انجام دهند.»

این فایل ها کانالی از مخاطبین را نشان می دهد که قبلاً فاش نشده بود که در آن FBI به توئیتر فشار آورد تا پوسترها را سانسور کند و توییتر این کار را انجام داد. بسیاری از آنها مانند ایمیل 10 نوامبر هستند که می گوید “سلام مخاطبین توییتر، FBI San Francisco شما را از حساب های زیر مطلع می کند که ممکن است به طور بالقوه نقض شرایط خدمات توییتر برای هر اقدام یا عدم اقدامی باشد که در خط مشی توییتر من، تشخیص داده شود.”

نکته قابل توجه، هنگامی که به چهار حساب از این دست چنین پرچم‌هایی کاملاً اختیاری و بدون تهدید داده شد، توییتر سه حساب از چهار حساب را به حالت تعلیق درآورد و خواستار بازبینی چهارمین حسابی شد که توسط FBI به دلیل «اطلاعات نادرست احتمالی مدنی» پرچم‌گذاری شده بود. “

همه اینها فقط چت دوستانه از “جوخه مشارکت بخش عمومی” در دفتر FBI در سانفرانسیسکو است.

این فایل‌ها همچنین پیامی را به جیم بیکر معاون مشاور عمومی سابق (و مشاور کل سابق اف‌بی‌آی) نشان می‌دهد که توییتر 3,415,323 دلار از FBI جمع‌آوری کرده است.

جیم، FYI، در سال 2019 SCALE یک برنامه بازپرداخت برای پاسخ روند قانونی ما از FBI ایجاد کرد. قبل از شروع برنامه، توییتر تصمیم گرفت تحت این حق قانونی بازپرداخت زمان صرف شده برای پردازش درخواست‌های FBI را دریافت نکند. خوشحالم که گزارش دهم از اکتبر 2019 3,415,323 دلار جمع آوری کرده ایم! این پول توسط LP برای مواردی مانند TTR و سایر پروژه های مرتبط با LE (آموزش LE، ابزارسازی و غیره) استفاده می شود.

سخنگوی FBI گفت:

مکاتبات بین اف‌بی‌آی و توییتر چیزی بیش از نمونه‌هایی از تعاملات سنتی، دیرینه و مداوم ،ت فدرال و بخش خصوصی ما را نشان نمی‌دهد که شرکت‌های متعددی را در بخش‌ها و صنایع مختلف درگیر می‌کند. همانطور که در مکاتبات نشان داده شده است، FBI اطلاعات مهمی را در اختیار بخش خصوصی قرار می دهد تا به آنها اجازه دهد از خود و مشتریان خود محافظت کنند.

مردان و ،ن FBI هر روز برای محافظت از مردم آمریکا کار می کنند. مایه تاسف است که نظریه پردازان توطئه و دیگران اطلاعات غلط عمومی آمریکا را تنها با هدف بی اعتبار ، آژانس تغذیه می کنند.

آنچه در مورد این بی،ه قابل توجه است این است که FBI اکنون از زبان کارشناسان چپ استفاده می کند که هرگونه اعتراض به نقش آن در سانسور یک “تئوری توطئه” است. به جای اذعان به نگر،‌ها و تعهد همکاری با کنگره برای تضمین شفافیت، به حامیان آزادی بیان حمله می‌کند که این نگر، را ایجاد می‌کنند که توییتر به عامل ،ت در سانسور تبدیل شده است. قابل توجه است که خود توییتر اکنون معتقد است که چنین رابطه آژانسی وجود داشته است.

این بی،ه آژانسی را نشان می‌دهد که هنوز درگیر چارچوب‌بندی افکار عمومی و بازتاب روایتی است که توسط کاخ سفید ارائه می‌شود. برخی از آنها این سوال را مطرح می کنند که آیا «کار هر روز برای محافظت از مردم آمریکا» باید شامل سانسور مردم برای محافظت از آن در برابر ایده های اشتباه یا گمراه کننده باشد یا خیر. زم، بود که این یک “تئوری توطئه” نبود.

مثل این:

پسندیدن بارگذاری…


منبع: https://jonathanturley.org/2022/12/22/conspi،-theorists-attempting-to-discredit-the-agency-the-fbi-attacks-critics-objecting-to-its-role-in-twitters-censor،p-system/